Odpolední projížďka,tip na výlet….

Ohodnoť článek

Odpolední projížďka,tip na výlet….

18.10 2013

No,je pošmourno,těžké mraky visí nad barákem a já stojím na balkonu a koukám jestli bude pršet a nebo nebude,prostě se nudím.Za cvhili zase zalezu a začnu si připravovat věci,nebot zítra s kapelou hrajem tak 20130413_152451at nic nezapomenu,no ale za chvili zase stojím na balkonu a sonduji počasí.No nic,dnes se nikam nejede.Sejdu dolu a říkám si,no,aspon třeba pro něco dojet,jen kousek,vždyt nemusím nikde jezdit když je hnusně, a tak jsem si řekl jedu pro chleba,abych měl nějaký ten pocit toho,že jako někam musím.
Obléknu se, a jedu.Prodejna je kousek od baráku no ale já to beru ještě zkratkou a zahnu doprava s tím,že se přeci kousek můžu projet.No za chvili jsem z Poděbrad v Dymokurech a začíná pršet,brrr oklepu se a koukám,taky tu mají potraviny..no hold moderní vesnice,ale co,koupím ho v Senicích tam mají dobrej.Když jsem dojel na hlavní silnici,tak jsem si řekl,že v Senicích je chleba fakt super,ale v Jičíně může být ještě lepší a nabral kurz na Jičín.Jednou,už je to řadu let,když jsme se odněkud vraceli tak jsme tam opravdu chleba koupili a moc nám chutnal a já si na to vzpomněl..Déš’t ustal, a vysvitlo i sluníčko,no vida…ono bude snad i hezky a tak si to ženu dál a dál.V dálce již vidím osvícený Jičín.Všude zataženo,jen Jičín svítí no nádhera.Přijedu do Jičína a jak tak jedu uvidím značku Semily,no na chleba nějak zapomínám a řeknu si,tak ještě snad tam dojedu,vždyt se dělá hezky a už nabírám nový kurz.Jenomže ani tam jsem nedojel,zatáčím a jedu krásnou lesní krajinou a kochám se barvami podzimu.Je opravdu krásně.Vyjedu v nějaké vesničce a vidím Trutnov 23 km.No tak jedem,opět se mi vynoří vzpomínky na město,kde jsem v roce 1993 dostal první profesionální angažmá se svou fungl novou kapelou Poseidon.Před tím jsem hráváal jen jako hudebník ve spousty kapel,ale tahle,ta byla už moje..Přidávám plyn a těším se,že si prohlédnu známá místa,jak dlouho jsem tam nebyl.No koukám,že se toho tady za tu dobu ale změnilo,projedu se…pokochám se,ano tady jsme s klukama chodili, a támhle na tom hotelu spali…no vzpomínky se derou ven,ale je čas k návratu.Tak pomalu se stáčím na Hradec Králové a už tom zase mažu po státovce.No,měl jsem jet na Jičín zase zpět říkám si tak pro sebe,tady se budu hrabat, ale cesta byla příjemná.No ale neni na cestu domů moc brzy? tak honem a zatáčím na Dvůr Králové,tady jen projíždím a dostávám se na cestu na Hořice,potom Nový Bydžov,Městec Králové a konečně Poděbrady.
Konečně když jsem dorazil domů bylo na tachometru 204 km.Přijdu domu a moje milá matička se mě ptá,kde jsi byl? a já odpovím no pro chleba,ale vždy ho máme, řekne a sama se diví,no nevadí a kde ho máš??, a já odpovím…co? a ona – no ten chleba? …. jaky chleba?…aha….
Tak přeji všem podobnou cestu na nákup,byla moc fajn.

Napsat komentář