Pekelné doly – Kryštofovo údolí – hrad Grabštejn – Ještěd

Tak jsme tentokrát vyrazili na výlet v sobotu a ne v neděli jak je u mě zvykem, a tím se k nám přidali ještě další kluci takže nás byla slušná banda. Sraz jsme měli na základně v motorestu Ohio v Kersku, ale to jsem netušil, že je tam zavřeno a tak i Vašek ,který se řítil z Prahy a těšil se na dobrou kávu se jen smutně díval na zavřené dveře.

12

Já jsem tentokrát přijel s batůžkem a tak i já se těšil na občerstvení a nic,No co se dalo dělat,dáme si kafe jinde a vyrazili jsme směr Mladá Boleslav kde na nás již čekala druhá polovina naší party.U první pumpy tankujem a začne pršet,o jéé pomyslím si,kde je mé štěstí na výlety na počasí…nic čekáme až přejde přeháňka a potom už to mastíme po dálnici.Jakmile dorazíme na další seřadiště,jako by někdo mávl kouzelným proutkem a vyšlo slunce. Paráda pomyslím si a vyražíme.Cesta uběhla a za chvili vjíždíme do „Pekelných dolů“ kde si dáváme konečně něco dobrého.

Ale pohledem na hodinky se začnem zvedat a pokračujeme dál směr Kryštofovo údolí. Malebná krajina všude kolem, nás vítá a zmrzlina je jen třešničkou na tomto krásném místě. Uděláme nějaké fotky a opět se celí eskadra vydává na cestu na hrad Grabštejn.

Zaparkujem a jde se.Za chvili stojíme na nádvoří amáme štěstí neboť za 10 minut začíná prohlídka a tak jdem zakoupit vstupenky.,Vítá nás mladé děvče a otvírá dveře do podzemí kde začne prohlídka.No musím uznat, že jsem se už tak dlouho nepobavil jako na tomto hradu díky dívence která nás prováděla.Opravdu zná člověk průvodkyně,které dokáží mluvit hodiny o historii hradu, tak ta naše nevěděla nic. Slova jako “ Tento obraz namaloval známý malíř….jméno  neznám, jdeme dál“ byla na denním pořádku. Já se ale dobře bavil. Po prohlídce hradu jsme ještě vystoupali na věž kde byl krásný výhled do kraje.No a potom už cesta na Ještěd, ale to už jsme se pomalu začali dělit a někteří již odjížděli do svých domovů.

I na Ještědu bylo nádherně, káva a výhledy zakončili tento krásný výlet se super partou.No tak přátelé, zase příště naviděnou…..

 

jested4

jested3

jested2 jested5 jested6 jested7

 

 

 

 

 

 

 

 12

One thought on “Pekelné doly – Kryštofovo údolí – hrad Grabštejn – Ještěd”

Napsat komentář